راه ماندگاری

تهیه جهیزیه برای دختری روستایی

تاریخ شروع: 1396/10/15
تاریخ پایان: 1396/10/19
تهیه جهیزیه
حمایت کنیم از زوجی جوان تا ازدواج کنند و آینده‌ای روشن رقم بزنند
بگذارید داستانی را برای‌تان بگوییم.
قهرمان داستان، هانیه بیست ساله است که در یکی از روستاهای بابلسر قدم‌هایش جاده زندگی را طی می‌کند. تا اینجا همه چیز عادی به نظر می‌رسد اما دندان صبر بر جگر بگیرید تا اصل مسئله را بازگوییم. پدر او دچار اختلال عقلی است و این بیماری از بدحادثه به‌طور ژنتیکی به برادر و خواهر هانیه نیز رسیده است. خواهر تقریباً مجنون است و ماهانه فقط 250هزار تومان خرج داروهایش می‌شود تا از پرخاش‌جو نشود و رفتاری تحت کنترل باشد. مادر در این وضع آشفته با کار در منزل دیگران خیمه خانواده را برپا نگه داشته و هانیه را پرورانده و بزرگ کرده است.
عاقبت یک روز بخت روی خوش را به مادر و دختر نشان داد. یک سال و نیم پیش هانیه عقد کرد. او نیز چون مادرش آستین بالا زد و آغاز به کار کرد تا هزینه جهیزیه‌اش را فرآهم کند. او و مادر سر شوق آمده بودند و در کنار هم زحمت می‌کشیدند و انگاری دیگر ابرهای سیاه آسمان با تابیدن خورشید کنار خواهد رفت. اما و صد اما...؛ انگار قرار نبود لبخند، مهمان همیشگی لبان مادر و دختر باشد. اتفاقی ناگوار خواهر بیمار را دچار سوختگی شدید کرد. مادر و هانیه همه پس‌اندازشان را خرج بهبودی خواهر کردند ولی در نهایت پزشک‌ها امیدی به خانواده نداند؛ اما مادر که نمی‌تواند جگرگوشه‌اش را تنها بگذارد؛ هانیه نیز نمی‌تواند پای بر روی مهر خواهری بگذارد. خواهر در شرف مرگ را به خانه آورند و با داروهای گران‌قیمت تا کنون در حال مداوای او هستند.
از قبل تاریخ عروسی 20 دی تعیین شده بود و خانواده داماد حاضر نیستند که عروسی به تعویق بیافتد. هانیه مستأصل است. فروتنانه همه اندوخته مالیش را خرج سوختگی خواهر کرد و حالا شرم دارد که هیچ جهیزیه‌ای ندارد. آن آینده شیرین اکنون تلخ تلخ شده است.
ای آنانی که با مهر خود همه روزه باغچه محبت را آبیاری می‌کنید کمی گوش‌های خود را تیز کنید تا هق هق گریه‌های یواشکی شبانه هانیه را بشنوید. گوش فرا دهید این نوای طبش قلب پر از اضطراب دختری نورس و 20 ساله است که هیچ گاه نه مهر پدری را تجربه کرده و نه مهر خواهر. او زود بزرگ شده و مسئولیت پذیرفته. بیاید به این انسان شریف و پاک‌سرشت نشان دهیم که تنها نیست. هاینه ما به تو کمک خواهیم کرد تا برای یک بار هم شده نور آفتاب خوشبختی بر تو بتابد.
مبلغ:۶.۳۱۳.۰۰۰ تومان
سرویس خواب و مبل     ۳.۵۰۰.۰۰۰
لباسشویی دوقلو            ۹۰۰.۰۰۰
یک تخته فرش             ۱.۵۰۰.۰۰۰
همراهی در توسعه مهربانه ۴۱۳.۰۰۰
مکان : به سایت مهربانه مراجعه کنیدhttp://mehrabane.ir/index.php
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.