راه ماندگاری
 اعتیاد، علت پذیرش 90 درصد کودکان بهزیستی سیستان و بلوچستان

اعتیاد، علت پذیرش 90 درصد کودکان بهزیستی سیستان و بلوچستان

1397/7/19 - - اعتیاد
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: 90 درصد کودکانی که در مراکز بهزیستی استان پذیرفته می‌شوند، به‌علت اعتیاد به مواد مخدر است که نیاز به کارگروهی برای رفع این پدیده چند مجهولی است.
«محمد رضا سراوانی» در شورای ساماندهی جوانان افزود: شیب آمار طلاق در استان آرام آرام در حال افزایش است که قسمتی از آن به موضوع های فرهنگی برمی‌گردد.

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه گفت: اعتیاد، حاشیه‌نشینی، کودکان کار، طلاق و فاقدین شناسنامه از مهم‌ترین عوامل آسیب‌های اجتماعی در میان جوانان و نوجوانان است.

وی تصریح کرد: 230 کودک در مراکز ترک اعتیاد نگهداری می‌شود که از این تعداد 10 درصد زیر شش سال و 37 درصد بی‌سواد، 35 درصد دانش‌آموز ابتدایی و 16 درصد دانش‌آموز مقطع متوسطه هستند، 11 درصد مادر و پدر این افراد هر دو معتاد هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار نیز با تذکر به اعضای این جلسه و تأکید بر مشخص کردن برنامه‌ها برای ساماندهی جوانان در همه حوزه گفت: باید در حوزه ورزش استان که دارای برند است برای کاهش آسیب‌های اجتماعی میان جوانان برنامه‌ریزی و اقدام‌هایی انجام شود.

«محمدهادی مرعشی» افزود: باید شکل این گونه جلسات تغییر کند و در امور ساماندهی جوانان اقدام‌هایی که می‌توان انجام داد عملی و امور مواد مخدر و راهکارهای آن به کارگروه ویژه خودش واگذار شود.

وی ادامه داد: هر یک از دستگاه‌های اجرایی باید در حوزه فرهنگی و جوانان فعالیت بیشتری با برنامه‌های مدون و مشخص انجام دهند.

«ادهم کرد» مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز یادآور شد: پیش‌بینی شد 19 خانه جوان در 19 شهرستان در صورت واگذاری زمین احداث و بهره‌برداری شود.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.