راه ماندگاری
کشف بیش از ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

کشف بیش از ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

1397/8/15 - - اعتیاد
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اول آبان ماه در کشور خبر داد.

اسداله هادی‌نژاد گفت: مجموع کشفیات هفته اول آبان ماه 15 هزار و 181  کیلو گرم می‌باشد که نسبت به هفته گذشته‌ آن که 15 هزار و 520  کیلوگرم بوده است ۲-  درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین در مقایسه با هفته اول آبان ماه سال گذشته که مجموع کشفیات آن 18 هزار و 91 کیلوگرم بوده است، ۱۶- درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان 11 هزار و 242 کیلوگرم بوده است که ۷۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.


این مقام مسئول در ستاد بیان کرد: همچنین از این میزان، ۲۰۷۵ کیلوگرم حشیش، ۲۷۹ کیلوگرم هروئین، ۹۱ کیلوگرم مرفین،‏‏ ۲۳۴ کیلوگرم شیشه، ۳۱۷ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۳۹۸۹ عدد قرص روانگردان و ۱۲۵۸ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.


هادی‌نژاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۰۴۸ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۴.۵ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.


وی اظهار کرد: از مجموع ۳۱۷ لیتر مواد پیش‌ساز مکشوفه، ۱۶۶ لیتر مربوط به استان تهران، ۱۳۰ لیتر مربوط به سیستان و بلوچستان و مابقی مربوط به خراسان شمالی می‌باشد.


معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از مجموع ۳۹۸۹ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد  به ترتیب با ۲۲۸۷ عدد مربوط به استان ایلام، ۶۲۵ عدد استان تهران، ۵۲۰ عدد استان آذربایجان غربی و مابقی مربوط به استان‌های خراسان شمالی، گلستان، هرمزگان و همدان است.


هادی‌نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۷۲.۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ اظهار کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۴۴۲۷ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۹ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲۰۳۱ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۸۶۴ کیلوگرم، اصفهان با ۱۱۴۵ کیلوگرم و فارس با ۱۰۳۶ کیلوگرم و یزد با ۵۱۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی گفت: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و آذربایجان غربی از کشفیات کشور در هفته مذکور  ۵۴.۸ درصد است که ۵۴.۵ درصد سهم سه استان نخست و تنها ۰.۳ درصد سهم استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی است.


هادی‌نژاد در پایان گفت: طی این مدت، ۱۵۲ دستگاه خودرو، ۲۳ دستگاه موتور سیکلت، ۶ قبضه سلاح و ۲۲ دستگاه موبایل توقیف شد.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.