راه ماندگاری
 افسردگی، مهم‌ترین مشکل ساکنان خانه سالمندان

افسردگی، مهم‌ترین مشکل ساکنان خانه سالمندان

1397/10/20 - - سالمندان
معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌شمالی گفت: بیشترین مشکل سالمندان دوری از خانواده است.

سید «گل احیا هاشمی» با اشاره به این‌که برخی که والدین خود را در خانه سالمندان می‌گذارند حداقل باید به آن‌ها سر بزنند، افزود: سالمندانی که در مراکز بهزیستی هستند نیازمند خبرگیری فرزندان و خانواده‌های خود هستند.

به گفته وی، مشکلات دوری از خانواده برای سالمندان افسردگی را به همراه دارد که برایشان آزاردهنده است.

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌شمالی اظهار کرد: حدود 150 سالمند در مراکز خانه سالمندان استان نگهداری می‌شوند که میانگین سنی آن‌ها 65 ساله به بالا است.

هاشمی افزود: در شهرستان‌های بجنورد(دو مرکز)، آشخانه، اسفراین و شیروان مراکز نگهداری سالمندان وجود دارد.

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی خراسان‌شمالی با اشاره به این‌که سیاست مراکز نگهداری از سالمندان برای افرادی بود که خانواده‌ای نداشتند از آن‌ها نگهداری کند، اظهار کرد: اما متأسفانه افراد دیگری نیز هستند که با وجود داشتن شرایط اما قبول نمی‌کنند و والدین خود را به مراکز نگهداری تحویل می‌دهند.

هاشمی در رابطه با بیماری‌های رایج در میان سالمندان، یادآور شد: سالمندان بیماری‌های مربوط به کهولت سن را دارند مانند بیماری‌های دیابت و... که پزشک عمومی در مراکز حضور دارد و اگر نیاز باشد از پزشکان متخصص نیز استفاده می‌شود.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.