راه ماندگاری
واکسن سرخک هیچ ارتباطی با ابتلا به او تیسم ندارد

واکسن سرخک هیچ ارتباطی با ابتلا به او تیسم ندارد

1397/12/18 - - اوتیسم
محققان با انجام آزمایشاتی دریافتند که واکسن سرخک هیچ ارتباطی با ابتلا به اوتیسم در کودکان ندارد.

مطالعه جدید دانشمندان نگرانی‌ها در مورد ارتباط میان واکسن‌های سرخک، سرخچه و اریون را با بیماری اوتیسم برطرف کرد.

 این مطالعه توسط محققان موسسه «استاتنس سرم» در دانمارک انجام شد که در آن محققان اطلاعات مربوط به 650 هزار کودک را در طول یک دهه اخیر مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که کودکان پس از تزریق واکسن هیچ شواهدی از ابتلا به اوتیسم را نشان ندادند.

سرپرست مرکز اوتیسم گفت: سیاست ما در مورد واکسیناسیون مشابه سایر سازمان‌های معتبر بهداشتی مانند سازمان بهداشت جهانی است. ما به والدین توصیه می‌کنیم با پزشک خود همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند فرزندشان از مزایای ایمن سازی در برابر انواع بیماری‌های قابل پیشگیری شایع در کودکان بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ کودکان معمولا پس از تزریق واکسن ممکن است با عوارضی مانند تب یا حتی تشنج مواجه شوند به همین دلیل بهتر است تزریق واکسن، صبح و در مراکز معتبر بهداشتی صورت گیرد.

همچنین والدینی که پس از تزریق واکسن متوجه تغییر قابل توجهی در عملکرد و رفتار  فرزندشان می‌شوند، باید بلافاصله به پزشک اطفال خود گزارش دهند.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.