راه ماندگاری
 نقش سويا و چاي سبز در کاهش خطر سرطان سينه

نقش سويا و چاي سبز در کاهش خطر سرطان سينه

1397/12/23 - - سرطان
يک فوق تخصص خون و آنکولوژي گفت: سويا و چاي سبز در کاهش خطر سرطان سينه ممکن است نقش مؤثري داشته باشند.
دکتر مهيار منصوري با اشاره به رژيم غذائي محافظ در برابر سرطان سينه بر اساس نظر محققين دانشگاه استنفورد اظهار کرد: گام اول براي اين مهم حفظ وزن مناسب است چرا که اضافه‌وزن خطر بزرگي است بخصوص پس از 18 سالگي و حتي 10 درصد اضافه‌وزن خطر ايجاد و يا عود سرطان قبلي را به طرز بارزي زياد مي‌کند.
وي افزود: حفظ وزن توسط ورزش روزانه و رژيم کم‌چربي بيشتر مبتني بر ميوه و سبزي لازم است طبق نظر موسسه NCI هفته‌اي 4 ساعت ورزش باعث کاهش سطح هورمون‌ها و کاهش خطر سرطان مي‌شود.
اين فوق تخصص خون و آنکولوژي گام دوم رژيم غذايي را عموماً گياهي عنوان کرد و با بيان اينکه رژيم‌هاي گياهي سرشار از فيبر و آنتي‌اکسيدان هستند و طبق بعضي نظريات آنتي‌اکسيدان‌ها ممکن است اثر محافظتي بر ضد سرطان‌ها داشته باشد لذا توصيه مي‌شود در وعده‌هاي متعدد روزانه از سبزي‌هاي تازه و ميوه‌هاي تازه و حبوبات نظير عدس و لوبيا استفاده شود.
وي گام سوم رژيم غذائي محافظ در برابر سرطان سينه را کاهش مصرف روزانه چربي‌ها عنوان کرد و گفت: تحقيقات زيادي مؤيد نقش مؤثر کاهش مصرف چربي‌ها هستند.
منصوري اضافه کرد: همچنين مصرف سويا منبع عالي براي پروتئين و ويتامين‌هاي ب و آهن و کلسيم و ساير مواد مغذي است و اين ماده غذايي ممکن است در کاهش خطر سرطان سينه مؤثر باشد و شايد روي استخوان‌ها داراي اثر محافظتي باشد.
اين فوق تخصص آنکولوژي و خون تصريح کرد: گفته شده سويا در کاهش خطر بيماري قلبي عروقي هم مؤثر است و ميزان مناسب مصرف حدود دو يا کاپ در هفته است.
منصوري بر مصرف چاي سبز به‌صورت روزانه يک تا 4 فنجان تأکيد کرد و گفت: اين ماده بايد در اين رژيم غذايي گنجانده شود.
اين فوق تخصص خون و آنکولوژي با بيان اينکه مصرف الکل در ايجاد بسياري سرطان‌ها نقش دارد و توصيه لازم منع کامل مصرف است» زيرا هيچ حد قابل‌اطميناني ندارد، گفت: همچنين مصرف مقادير مناسب کلسيم و ويتامين D در همه سنين لازم است و اين اثر به خصوص در سنين پس از يائسگي مهم‌تر است.
بايد توجه داشت که کمبود ويتامين D در ايجاد کانسارها نقش دارد همچنين به‌سلامت استخوان کمک مي‌کند.
وي بر کاهش مصرف مواد شيرين تأکيد کرد و يادآور شد: افزايش مصرف شکر سطح انسولين را افزايش و وزن را بالا مي‌برد و هر دو خطر سرطان را به دنبال دارند.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.