راه ماندگاری
خیز ستاد احیای امر به معروف فاروج برای ترویج شادی های بدون گناه

خیز ستاد احیای امر به معروف فاروج برای ترویج شادی های بدون گناه

1395/5/27 - - گوناگون
دبیر ستاد احیا امر به معروف ونهی از منکر فاروج گفت: یکی از رویکردهای ستاد احیا امر به معروف ونهی از منکر این شهرستان زمینه سازی برای ترویج شادی های بدون گناه است.
سرگرد روح الله محمدی روز چهارشنبه در نشست ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر گفت: علاوه بر برنامه های ابلاغی ستاد، سه رویکرد، ترویج شادی های بدون گناه، فرهنگ سازی برای استفاده درست از فضای مجازی و تقویت گروه های تذکر لسانیدر دستور کار امسال این ستاد قرار گرفته است.
وی افزود: تشکیل گروه های فرهنگی با استفاده از توانمندی هنرمندان شهرستان برای پوشش برنامه های شادی وحتی مجالس عروسی مهم ترین هدف در رویکرد ترویج شادی های بدون گناه است.
وی اظهار امیدواری کرد: دستگاه های متولی در این سه حوزه با هدفگذاری مناسب اقدام کند ودر پایان سال شاهد نتایج اثر بخش فعالیت ها باشیم.
معاون تشکل های مردمی ستاد امر به معروف ونهی از منکر خراسان شمالی هم گفت: قانون تکلیف دستگاه ها را در خصوص فریضه امر به معروف ونهی از منکر مشخص کرده است و دستگاه ها برای برنامه های این بخش باید اعتبار پیش بینی کنند.
محمد سیفی افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یک ریال هم به ستاد پرداخت نشده و از دو میلیارد ریال اعتبار مراکزی که اختصاص یافته، تخصیص 700 میلیون ریال بوده است.
امام جمعه فاروج گفت: اگر امر به معروف ونهی از منکر در جامعه درست انجام می شد شاهد این همه ناهنجاری اجتماعی وشلوغ شدن دادگاه ها نبودیم.
حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده با گلایه از عدم توزیع اعتبارات ستاد امر به معروف ونهی از منکر خراسان شمالی در بین شهرستان ها بیان داشت: اعتبارات به نام استان اختصاص می یابد واستان شامل همه شهرستا هاست ونه فقط شهرستان بجنورد، ضروری است به این حوزه توجه بیشتری شود.
وی بزرگترین آسیب شبکه های اجتماعی دربین دانش آموزان را افت تحصیلی عنوان کرد وگفت: تیم های تذکر لسانی در روز جمعه برای هدایت کسبه به شرکت در نماز جمعه وتعطیل کردن کار فعالیت کنند تا این روند در همه استان اجرایی شود.
امام جمعه تیتکانلو هم گفت: فریضه امر به معروف ونهی از منکر در جامعه کمرنگ است.
حجت الاسلام حسین نادعلیزاده اظهار داشت: برای فعالیت در این حوزه باید علاقمند بود تا متناسب با آموزه های اسلامی عمل کرد وبه اهداف اجرای این برنامه ها رسید.
دراین نشست مقرر شد دستگاه های فرهنگ وارشاد، تبلیغات اسلامی وآموزش وپرورش گزارشی از روند فعالیت ها برای رویکردهای ستاد که به این حوزه ها واگذار شده ارائه کنند.
مسئول طلایه داران ستاد امر به معروف ونهی از منکر خراسان شمالی هم گفت: فرهنگ سازی برای تحقق اهداف ستاد امر به معروف ونهی از منکر نخستین گام است.
عبدالحسین نوری افزود: لازمه تحقق تذکر لسانی، یادگیری شیوه های اثر گذار آن از سوی علاقمندان به فعالیت دراین بخش است.
جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر که در دفتر امام جمعه تیتکانلو برگزار شد، با تاخیر40 دقیقه آغاز وجز دبیرستاد وامام جمعه تیتکانلو، سایر اعضا با تاخیر 40 وحتی یک ساعته در جلسه حضور یافتند.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.