راه ماندگاری
سرطان مثانه طي سالهاي اخير شيوع بالايي داشته است

سرطان مثانه طي سالهاي اخير شيوع بالايي داشته است

1395/5/31 - - سرطان
رشد سلول هاي سرطاني در ديوار مثانه اتفاق مي افتد.در صورت عدم درمان به موقع ممکن است رشد کنند و به تمام لايه هاي ديواره مثانه و لگن و حتي اعضاي دوردست مثل ريه و استخوان گسترش پيدا کند.
کنگره ارولوژي ايران از سال 1368 در تهران به صورت دوسالانه شروع به کار کرد و اخيرا طي چند سال اخير برگزاري اين کنگره به صورت سالانه در راستاي ارتقاي سطح دانش علمي جامعه ارولوژي در تهران برگزار مي شود.
به گزارش خبرگزاري آريا،دکتر محسن آيتي دبير علمي نوزدهمين کنگره انجمن اورولوژي ايران گفت:اين کنگره با همکاري بيش از 1100 پزشک از دانشگاههاي علوم پزشکي کشور داخل کشور و ارولوژيست هاي ايراني خارج از کشور و انجمن هاي ديگرکشورها مانند اروپا و آمريکا و کشورهاي منطقه و کشورهاي شمال ايران به دو زبان فارسي و انگليسي در 8  رشته فوق تخصصي برگزار خواهد شد .
وي در ادامه عنوان کرد:18 پنل در اين کنگره ارايه خواهد شد که شامل:انکولوژي،ناباروري،بازسازي دستگاه اداري،زنان ،اطفال و پيوند کليه است.
 دبير علمي نوزدهمين کنگره انجمن اورولوژي ايران در ادامه عنوان کرد:در اين کنگره بيشتر بر روي موضوع سرطان دستگاه ادراري خصوصا سرطان مثانه زوم شده است که يکي از عللي که بر اين موضوع بيشتر زوم شده در اين است که در سالهلي اخير بنطر مي رسد شيوع بالايي داشته است و در خيلي از موارد مخارج بالايي را از نظر (مادي-معنوي) براي کشور و بيمار متحمل کرده است.
وي در ادامه تصريح کرد:رشد سلول هاي سرطاني در ديوار مثانه اتفاق مي افتد.در صورت عدم درمان به موقع ممکن است رشد کنند و به تمام لايه هاي ديواره مثانه و لگن و حتي اعضاي دوردست مثل ريه و استخوان گسترش پيدا کند.بنابراين بايد درمانهايي  که باعث ارتقاي کيفييت زندگي و افزايش سطح زندگي و طول عمر بيمار شود در تمام رشته هاي پزشکي در پنل هاي مختلف ارايه داد.
اين ارولوژيست در ادامه بيان داشت :در اين کنگره ضمن آشنا شدن با دستاوردهاي روز دنيا و تکنيک هاي جديد، با همکاران ساير مناطق دنيا تبادل نظر خواهيم داشت  که اين بحث و تبادلات در زمينه هاي مختلف ارولوژي ممکن است باعث پيشرفت سريعتر ما در درمان بيماري ها مخصوصا  سرطان مثانه شود.
وي گفت: سرطان مثانه هم مانند ساير سرطان ها اگر به موقع تشخيص داده و اقدام شود، معمولا با موفقيت درمان خواهد شد ولي امروز با توجه به درمانهاي تشخيصي پيشرفته در بيشتر مواقع سرطان مثانه به موقع تشخيص داده مي شود.
دکترآيتي تاکيد کرد:يکي ديگر از مواردي که ما رو در درمان و تشخيص بيماري در منطقه متمايز کرده استفاده از نيروي هاي جوان و حرفه اي که در کنگره نوزدهمين بيشتر از نقطه نظرات و تجربيات آنها بهره مند خواهيم شد و براي اولين بار نيز در اين کنگره پنل مخصوص به ارولوژيست هاي جوان را خواهيم داشت.
گفتني است: کنگره ساليانه انجمن ارولوژي ايران از تاريخ 2 لغايت 5 شهريور ماه 1395در تهران، مرکز همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي (ابوريحان) برگزار خواهد شد .
علاقمندان جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي دبيرخانه 88249775- 21 تماس و يا به سايت www.iua2016.ir    مراجعه نمايند .    
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.