راه ماندگاری
مژده به بیماران دیابتی نوع یک؛ تائید اولین لوزالمعده مصنوعی جهان

مژده به بیماران دیابتی نوع یک؛ تائید اولین لوزالمعده مصنوعی جهان

1395/7/10 - - بیماران دیابتی
سازمان غذاوداروی آمریکا، به تازگی دستگاهی که "پانکراس مصنوعی" نامیده می‌شود را تأیید کرده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا  FDAبه تازگی دستگاهی که "پانکراس مصنوعی" نامیده می‌شود را تایید کرده است؛ این دستگاه،  MiniMed 670G نام دارد و توسط شرکت MEDTRONIC ساخته شده است.

این وسیله برای افراد دیابتی نوع ۱ که سن بالای ۱۴ سال دارند، مناسب است؛ این وسیله به طور مداوم سطح قند خون فرد را کنترل و انسولین را درصورت نیاز چک می‌کند بنابراین نیاز به کنترل و تزریق مداوم توسط خود بیمار نیست.


مدیر مرکز تجهیزات و سلامت سازمان غذا و دارو اعلام کرده است که در کنار این دستگاه، نیاز است میزان کربوهیدارت مصرفی در غذاهای روزانه بیمار کنترل شده باشد و این دستگاه هنوز نظارتی بر تغذیه ندارد و فقط میزان گلوکز خون را اندازه‌گیری می‌کند.

لوزالمعده مصنوعی از یک کاتتر کوچک تشکیل شده که زیر پوست قرار می‌گیرد و از طریق یک لوله کوچک به پمپ انسولین متصل است؛ پمپ انسولین هر سه روز یک بار تعویض می‌شود؛ نتیجه اولیه این دستگاه موفقیت‌آمیز گزارش شده و در هیچ بیماری افت شدید گلوکز دیده نشده است.

در حالی که دستگاه موردنظر به‌ تازگی تایید شده است، اما دستگاه مدترونیک باز هم مورد آزمایش‌های متعدد قرار می‌گیرد تا بررسی شود که چگونه در شرایط واقعی زندگی کار می‌کند؛ شرکت سازنده دستگاه همچنین آزمایش‌های بیشتری انجام خواهد داد تا بررسی کند که آیا آن را می توان برای کودکان ۷ تا ۱۴ ساله نیز استفاده کرد. 

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.