راه ماندگاری
جمع آوری 139 کودکِ کار در پایتخت

جمع آوری 139 کودکِ کار در پایتخت

1395/5/26 - - کودکان کار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی چند روز گذشته 139 کودک خیابانی که کار اجباری و یا تکدی گری می کردند جمع آوری و ساماندهی شدند.
علی ربیعی در حاشیه نخستین نشست تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش ‌آسیب های اجتماعی کودکان در گفتگو با خبرنگار  افزود: بخشی از کودکان خیابانی در کشور به ویژه تهران اتباع خارجی هستند به گونه ای که از این تعداد یاد شده 48 نفر از کشورهای دیگری بودند.
وی گفت: این کودکان به مراکز دائمی نگهداری کودکان منتقل می شوند و یا در صورت وجود شرایط به خانواده هایشان بازگردانده می شوند.
ربیعی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اجرای طرح غربالگری سلامت را در دستور کار داریم افزود: بر همین اساس غربالگری با محوریت اضطراب برای همه کودکان در مدارس پیگیری و اجرا می شود چرا که اضطراب یکی از مهمترین عوامل اختلالات رفتاری کودکان است.
وی گفت: متأسفانه بخشی از اختلالات ناشی از اضطراب به تنش های داخل خانواده و یا گفتگو نکردن اعضاء خانواده از جمله کودک با والدین مرتبط می شود که اگر این مسئله تا حدودی بهبود یابد همزمان اضطراب در کودک نیز کاهش خواهد یافت.
ربیعی افزود: غربالگری اضطراب ابتدا از شهرهای بزرگ آغاز می شود و پس از آن به شهرهای کوچک و روستاها تسری می یابد.
وزیر تعاون در پایان گفت: شورای عالی رفاه و شورای اجتماعی کشور برنامه های جدی برای کودکان در معرض آسیب هایی همچون خودکشی، بزهکاری و کودکان معتاد و کودکان خیابانی و همچنین پدیده کودک آزاری دارد.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.