راه ماندگاری
 اوضاع معیشت مردم بسیار اسف‌بار است/ داستان گورخواب‌ها «زنگ‌خطر» بود، گوششان را چرا بعضی‌ها می‌بندند؟

اوضاع معیشت مردم بسیار اسف‌بار است/ داستان گورخواب‌ها «زنگ‌خطر» بود، گوششان را چرا بعضی‌ها می‌بندند؟

1395/10/13 - - کارتن خوابی
عضو فراکسیون مستقلین گفت: افسردگی و آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و گورخوابی، پیامدهای «بیکاری» در جامعه هستند.
محمدجواد جمالی نماینده مردم فسا در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به موضوع گور خواب ها که اخیراً انعکاس بالایی در رسانه‌ها داشته است، اظهار داشت: متأسفانه باید اقرار کنیم که وضع معیشتی درصد قابل‌توجهی از مردم  بسیار اسفبار است. حتی نزدیک ده درصد از جمعیت شهرستان فسا در استان فارس تحت پوشش کمیته امداد هست.


وی افزود: باتوجه به خشکسالی استان فارس و همچنین شرایط بد اقتصادی بسیاری از کشاورزان این استان که روزی سفره‌دار بودند و همچنین دامداران و کارگرانی که زمانی مشغول به‌کار بودند باوجود زن و بچه امروز بیکار شده‌اند.


جمالی تصریح کرد: متأسفانه بدون اینکه برآورد صحیحی از تعداد موردنیاز رشته‌های دانشگاهی در کشور داشته باشیم و بدون درنظر گرفتن شرایط اشتغال برای دانشجویان فارغ‌التحصیل در هر کوچه و بازاری با اسم‌های مختلف  دانشگاه زدیم و افراد زمان و پول خود را برای رشته‌هایی که به تعداد انگشتان دست نیز در کشور موردنیاز نیست، صرف کردند.


نماینده مردم فسا در مجلس با تأکید براینکه افسردگی و آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد پیامدهای بیکاری در جامعه هستند، بیان داشت: بیکاری بستر خطرناک معضلات روحی و اجتماعی است چراکه افراد با ابتلا به افسردگی و عدم انگیزه به سمت مواد مخدر صنعتی و سنتی سوق پیدا می‌کنند و همین امر موجب می‌شود خانواده‌هایشان نیز از هم بپاشند. پیرو این موضوع شاهد افزایش آمار بچه‌های طلاق در سطح جامعه خواهیم بود.

 
جمالی تأکید کرد: معتقدم همه ما در عین بی‌تقصیری، مقصر بروز چنین پدیده‌هایی هستیم. دولت، مجلس، برخی از متمولین جامعه به‌نوعی مقصر هستند و البته افراد درگیر این معضلات نیز در این مسئله باوجود تصمیم شخصی مقصر تلقی می‌شوند. هرچند معتقدم امروز دنبال مقصر بودن چاره کار نیست بلکه باید به دنبال حل و پیشگیری آن باشیم. هر روز که بیشتر می‌گذرد بر تعداد این افراد افزوده می‌شود. باید ببینیم چه شده است که این افراد به این سمت سوق داده شده‌اند. آیا کاری برای اشتغال و تولید آنها انجام داده‌ایم؟! بارها فرد معتاد ترک کرده است اما ازآنجایی‌که شغل نداشته دچار افسردگی شده مجدد به مواد مخدر پناه آورده است.


این عضو فراکسیون مستقلین و اعتدال گریان در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این‌گونه معضلات به‌سان زنگ خطرهایی باشد که برخی گوششان را به روی آن می‌بندند. این در حالی است که پاک کردن صورت‌مسئله هیچ کمکی در حل آن نمی‌کند. باید به این معضلات به‌عنوان اولویت‌های جامعه پرداخته هرچه سریع‌تر راه حل مناسب اندیشیده شود.
 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.