راه ماندگاری
وضعیت فلاکت‌بار کارتن‌خواب‌ها لابلای شلوغی‌ شهر گم می‌شود

وضعیت فلاکت‌بار کارتن‌خواب‌ها لابلای شلوغی‌ شهر گم می‌شود

1396/9/23 - - کارتن خوابی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نبود زیرساخت‌های لازم را مانعی برای ایجاد گرمخانه‌های سیار به تعداد کارتن‌خواب‌ها دانست و از این تصمیم تحت عنوان سدی در مسیر فقرزدایی این قشر یاد کرد.

سلمان خدادادی در واکنش نسبت به ایجاد شرایط برای ارائه خدمات به افراد بی‌خانمان در گرمخانه‌های سیار گفت: شورای شهر و شهرداری تهران در مقابل دوازده میلیون نفر جمعیت پایتخت مسئول هستند، از سوی دیگر امکانات لازم برای ارائه خدمات به این تعداد جمعیت را ندارند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک درصد از کل جمعیت تهران معتاد هستند که از سوی خانواده‌ها طرد شده و در خیابان‌ها زندگی می‌کنند، ادامه داد: سال گذشته به همراه دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی برای بررسی وضعیت خیابان‌های تهران، هنگام شب از بخش‌هایی از شهر بازدید کردیم و آنچه را که مشاهده کردیم حقیقتا فلاکت‌بار و تکان‌دهنده بود، مشکلی که در طول روز لابلای شلوغی‌های شهر گم می‌شود.

وی افزود: قطعا مسئولان با مشاهده وضعیت تاسف‌برانگیز این افراد تصمیماتی را می‌گیرند که قابل اجرا نیست، چراکه ما نمی‌توانیم به تعداد تمام افراد بی‌سرپرست یا سرگردان در خیابان‌ها، گرمخانه‌های سیار و دائم ایجاد کنیم به این دلیل که زیرساخت‌های لازم برای تحقق این مهم فراهم نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در تشریح مفهوم گرمخانه سیار تصریح کرد: از سال‌ها قبل شهرداری موظف شده است تا گرمخانه‌هایی را به منظور ارائه خدمات به افراد کارتن خواب و گبرخواب ایجاد کند، تا امکان استراحت زیر سقف امن، استفاده از یک وعده غذای گرم و استحمام در شب‌ها را داشته باشند، اما در شرایط کنونی شهرداری تصمیم‌گرفته تا برای ارائه خدمات به افراد بی‌خانمانی که از نظر توان جسمی قادر به حرکت به سمت این گرمخانه‌های سیار نیستند، خود امکانات لازم برای تامین لوازم اولیه حیات را در اختیار این افراد قرار دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایجاد گرمخانه‌های سیار اقدام مناسبی است، اما چاره درد فضای اجتماعی کنونی کشور نیست، یادآورشد: ما باید با ارائه برنامه‌ای از گسترش جمعیت بی‌خانمان ممانعت به عمل آوریم، ضمن اینکه باید بجای افزایش تعداد گرمخانه‌ها با برگزاری دوره‌های آموزشی و ریشه‌یابی وضعیت افراد بی‌خانمان که اغلب به دلیل مشکلات معیشتی در خیابان‌ها مستقر می‌شوند، از طریق اشتغالزایی و فقرزدایی به طور جامع به رفع این معضل بپردازیم

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.