راه ماندگاری
کودکان و نوجوانان انگیزه بیشتری برای ترک اعتیاد دارند

کودکان و نوجوانان انگیزه بیشتری برای ترک اعتیاد دارند

1396/10/28 - - اعتیاد
کارشناس و پژوهشگر اعتیاد گفت: انگیزه ترک اعتیاد در کودکان و نوجوانان به علت حمایت‎های خانواده، جامعه و برنامه‌ریزی برای آینده نسبت به بزرگسالان بیشتر و درمان اعتیاد در این سنین موثرتر است.
هومان نارنجی‌ها کارشناس و پژوهشگر اعتیاد ؛ با اشاره به مراکز ترک اعتیاد ویژه کودکان و نوجوانان اظهار کرد: درمان اعتیاد در کودکان و نوجوانان نسبت به بزرگسالان موثرتر است، چراکه مصرف موادمخدر و انجام رفتارهای ناصحیح در بزرگسالان تثبیت شده و انگیزه آن‌ها برای ترک اعتیاد کمتر می‌شود.

وی با بیان اینکه انگیزه ترک اعتیاد در کودکان و نوجوانان بیشتر است، افزود: انگیزه ترک مصرف موادمخدر در کودکان و نوجوانان به علت حمایت‎های خانواده، جامعه و برنامه‌ریزی برای آینده نسبت به بزرگسالان بیشتر و درمان اعتیاد در این سنین موثرتر است.

نارنجی‌ها در رابطه با مراکز درمانی ترک اعتیاد گفت: عملکرد مناسب مراکز درمانی ترک اعتیاد می‌تواند در درمان معتادان موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در کشور فقط چند مرکز درمانی ترک اعتیاد ویژه کودکان و نوجوانان داریم، افزود: در سراسر کشور مراکز ترک اعتیاد ویژه کودکان و نوجوانان به اندازه کافی وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست و در این مراکز خدمات درمانی و مشاوره‌‌ای مفیدی به معتادان ارائه می‌شود.

کارشناس و پژوهشگر اعتیاد با اشاره به تعداد اندک نوجوانان معتاد در کشور، گفت: بر اساس آخرین پژوهش‌های انجام شده میانگین سنی   مصرف موادمخدر و اعتیاد در کشور 24 سال است.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.