راه ماندگاری
 عرقيات مفيد براي بهبود بيماري ديابت

عرقيات مفيد براي بهبود بيماري ديابت

1396/11/24 - - بیماران دیابتی
ديابت بر اثر قطع توليد انسولين و يا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود مي آيد
ديابت بر اثر قطع توليد انسولين و يا عدم کارکرد مناسب آن در بدن به وجود مي آيد. انسولين هورموني است که مواد غذايي قندي و نشاسته و… را در بدن به انرژي تبديل مي نمايد. تاکنون علت بروز اين بيماري کشف نشده است ولي گمان مي رود که زمينه مساعد ژنتيکي و عوامل محيطي همچون چاقي و بي تحرکي در ابتلا به اين بيماري نقش موثري داشته باشد..
در پزشکي کهن،داروها از گياهان بدست مي آمدند.در تولد رستم موبد پزشک،به دستور سيمرغ مرهمي از کوبيدن گياهي مخصوص و آميختن آن با شير و خشک کردن آن در سايه،ساخته و بر زخم عمل رودابه مي گذارد.نکته ي ظريف اين دستور،توصيه به خشک کردن مرهم در سايه است تا خواص آن در اثر نور آفتاب و گرما از بين نرود،توصيه اي که امروز هم در نگهداري داروها به قوت خود باقي است .اکنون به شما گياهاني را معرفي خواهيم کرد که مصرف آنها براي درمان و بهبود ديابت موثر است.
آلوئه ورا : مطالعات بسياري انجام شده نشان دهنده اين موضوع است که مصرف منظم عرق آلوئه ورا براي ايجاد ثبات در ميزان گلوکز در جريان خون آنزيمهايي نظير آميلاز و ليپاز که براي کاهش چربي و قند خون مفيدند، در اين گياه موجود است که قند و کلسترول خون را کنترل مي کند.
انواع ديابت
آلوئه ورا، قند و کلسترول خون را کنترل مي کند
برگ زيتون : مصرف عرق برگ زيتون مي‌تواند مانند گلوکز، ميزان ترشح انسولين از لوزالمعده (پانکراس) را افزايش دهد و با افزايش ترشح انسولين، باعث کاهش قندخون و رسيدن آن به سطح نرمال در بيماران ديابتي شود.
انواع ديابت
مصرف عرق برگ زيتون، باعث کاهش قندخون و رسيدن آن به سطح نرمال در بيماران ديابتي شود
برگ گردو : از نظر طب سنتي عرق برگ گردو يکي از موارد بي نظير در کاهش و تنظيم قند خون به دليل مقدار فراواني از انواع آنتي اکسيدان موجود در آن است.
انواع ديابت عرق برگ گردو يکي از موارد بي نظير در کاهش و تنظيم قند خون مي باشد
بوقناق : عرق بوقناق تأثير مستقيم بر فعاليت‌هاي آنزيمي کبد داشته و براي پاکسازي کبد از سموم و باز کردن مجاري کبدي مفيد است؛ بر غدد فوق‌کليه اثر مفيد و مؤثر داشته و در همکاري با کبد براي افزايش ترشح انسولين و فعال کردن لوزالمعده (پانکراس)، کاهش قند خون و درمان ديابت اثر شگفت‌آوري دارد.
انواع ديابت
عرق بوقناق براي کاهش قند خون و درمان ديابت اثر شگفت‌آوري دارد
خارمريم : در بسياري مقالات از خارمريم به عنوان دوست کبد ياد شده ، خار مريم حاوي عنصر فعالي به نام “سيلي مارين” است. سيلي مارين ترکيبي حفاظت کننده از کبد درون خار مريم است. اين عنصر ضد اکسيد به مراتب قويتر از ويتامين C , E بوده و در درمان بيماري هاي کبد مثل : سيروز کبدي، هپاتيت B مزمن، بيماريهاي الکلي مزمن کبد و آسيبهاي وارده بر کبد در اثر مواد سمي و همچنين در تنظيم و کاهش قند خون مؤثر است. سلولهاي آسيب ديده کبد را ترميم مي کند.
انواع ديابت
خار مريم حاوي عنصر فعالي به نام “سيلي مارين” است
دارچين : دارچين مدت طولاني به عنوان منبعي خوب براي درمان ديابت گزارش شده است.مطالعه اي در سال 2003 توسط خان و همکاران انجام شد، که در آن 60 نفر در گروه مورد آزمايش قرار گرفتند و به يک سوم از گروه، دارونما داده شد. نتايج پاياني بسيار چشمگير بود و سلامت کلي گروه با قند پايينتر از 18 درصد ، افزايش يافته بود. کلسترول LDL و تري گليسيريد نيز کاهش يافته بود. همه افراد هيجان زده بودند و به استفاده از دارچين مشتاق بودند دارچين در غشاي سلولي همانند انسولين عمل ميکند، در نتيجه نياز شما به انسولين را فورا پايين مي آورد.
انواع ديابت
مصرف دارچين براي مدت طولاني به عنوان منبعي خوب براي درمان ديابت گزارش شده است
سير : اين گياه بهترين درمان براي کاهش مستقيم قند خون، بازسازي سلول هاي لوزالمعده و تحرک آن براي توليد انسولين به حساب مي آيد.
انواع ديابت
سير، بهترين درمان براي کاهش مستقيم قند خون مي باشد
شنبليله: شنبليله يکي از پرمصرف ترين گياهان براي کنترل بيماري ديابت به حساب مي آيد. شنبليله مقاومت انسولين را در بدن کاهش مي دهد و با افزايش تعداد گيرنده هاي انسولين در گلبول هاي قرمز، ميزان قند خون را کنترل مي کند. اين گياه با به کارگيري گلوکز در بافت هاي پيراموني، ميزان گلوکز خون را کاهش مي دهد.
انواع ديابت
شنبليله يکي از پرمصرف ترين گياهان براي کنترل بيماري ديابت به حساب مي آيد
شويد: معولا شويد به منظور کاهش چربي خون به ويژه تري گليسريد که با قند خون ارتباط دارد مصرف مي شود، شويد نه تنها کاهنده چربي خون است بلکه باعث ترشح و جذب بهتر انسيولين و در نتيجه تنظيم قند خون مي شود.
انواع ديابت شويد، باعث ترشح و جذب بهتر انسيولين و در نتيجه تنظيم قند خون مي شود
قرقات : در شمال غربي کشور عزيزمان ايران گونه گياهي يافت مي شود که در نواحي جنگلي و معمولا به صورت وحشي مي رويد . محلي ها قره گيله يا سياه گيله آن را ناميده اند که از نظر ظاهر داراي برگ هاي بيضوي و نوک تيز با گل هاي صورتي و سفيد ريز است و در اواخر تابستان، دانه هاي سياه ارغواني آن براي چيده شدن آماده مي شوند. ميوه آن را مي توان هم به صورت تازه و هم خشک شده مصرف کرد، اثر ضد ديابت يک بار مصرف عصاره اين گياه که اثري مشابه انسولين دارد، تا چند هفته در بدن باقي مي ماند. به علاوه اين گياه دارويي در پيشگيري از عوارض بلندمدت ديابت مانند عوارض قلبي عروقي، عصبي، کليوي و چشمي تا حدي موثر است. عصاره آن به مقدار80 تا 160 ميلي گرم 3 بار در روز براي بيماران مبتلا به ديابت توصيه مي شود.:
انواع ديابت گياه قرقات در پيشگيري از عوارض بلندمدت ديابت مانند عوارض قلبي عروقي و ... مفيد است
کلپوره : استفاده از کلپوره(مريم نخودي) از گذشته تا امروز براي پيشگيري و درمان بسياري از بيماري ها توسط اطباي طب سنتي قديم قرار گرفته و حتي امروزه نيز مورد توجه بسياري از علاقمندان گياهان دارويي قرار دارد، از جمله خواص درماني کلپوره کنترل قند خون و از بين بردن بسياري از مشکلات گوارشي به ويژه دل پيچه نوزادان است که خانواده هاي کرماني با خواص درماني اين گياه به طور کامل آشنايي دارند.
انواع ديابت
از جمله خواص درماني کلپوره کنترل قند خون است
گزنه : گياه گزنه هم يکي ديگر از گياهان دارويي است که در کنترل ديابت نقش مهمي دارد، معمولا در هر منطقه اي يافت مي شود ، اين گياه طبيعت گرم دارد و مي توان گفت به دليل داشتن خواص درماني بي نظيرش براي مشکلات کبد و مجاري ادراري نيز کارايي دارد.
انواع ديابت
گياه گزنه هم يکي ديگر از گياهان دارويي است که در کنترل ديابت نقش مهمي دارد
يونجه : يونجه را به دليل دارا بودن مقدار فراواني از ويتامين ها و مواد معدني مورد نياز بدن سلطان گياهان دارويي ناميده اند، از خواص درماني بي نظير آن مي توان به کاهش و تنظيم قند خون اشاره کرد.
انواع ديابت
از خواص درماني بي نظير آن مي توان به کاهش و تنظيم قند خون اشاره کرد
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.