راه ماندگاری
ابتلا به سرطان با خوردن فست فود

ابتلا به سرطان با خوردن فست فود

1396/11/29 - - سرطان
در مورد مصرف فست فود و غذاهای آماده بهتر بیشتر مراقب باشید. این قبیل خوراکی ها حاوی روغن های سرطان زایی هستند که برای سلامتی ما عوارض زیادی به همراه دارند.
در سال های اخیر مصرف فست فود در کشور افزایش یافته است. این سبک زندگی خطرات متعدد را به دنبال دارد. 

محققان هشدار می دهند افزایش پرسرعت مصرف غذاهای فوق فرآوری شده آغازگر افزایش موج سرطان در دهه های آتی خواهد بود.

مواد خوراکی فوق فرآوری شده شامل کالاها و اسنک های بسته بندی شده، نوشابه های گازدار، غلات شیرین، غذاهای آماده و محصولات گوشتی فرآوری شده هستند که عمدتاً حاوی مقادیر بالا قند، چربی و نمک و فاقد ویتامین و فیبر هستند.

هم اکنون شاهد افزایش بستری افراد جوان در بخش مراقبت های قلبی و ریوی هستیم، در حالی که در گذشته افراد بالای ۵۰سال به بیماری های قلب و عروق مبتلا می شدند. 

حتی در بخش مراقبت های قلبی و ریوی شاهد بستری افراد ۲۵ ساله هستیم. در ضمن امروزه افراد زیادی به کبد چرب مبتلا هستند. بر اساس بررسی های انجام شده از هر صد نفر سونوگرافی کننده ۷۰ نفر به کبد چرب مبتلا هستند.

تیمی از محققان برزیلی و فرانسوی رابطه احتمالی بین مصرف غذاهای فوق فرآوری شده و ریسک کلی سرطان و همچنین سرطان های سینه، پروستات و روده (کلورکتال) را بررسی کردند.

بررسی این پاسخ ها و گزارشات پزشکی افراد در یک تحقیق پزشکی در طول مدت ۵ سال نشان داد ۱۰ درصد افزایش در نسبت وجود مواد خوراکی فرآوری شده در رژیم غذایی با افزایش ۱۲ درصدی ریسک کلی سرطان و ۱۱ درصد افزایش ابتلا به سرطان سینه مرتبط است.

بنابراین مصرف فست فود می تواند زمینه ساز بروز انواع بیماری ها از جمله سرطان باشد. همچنین به دلیل رعایت نکردن بهداشت در مراحل تهیه و طبخ این اغذیه ها بر تعداد افراد مبتلا به بیماری های انگلی و هپاتیت ها در کشور افزوده شده است. در این شرایط توصیه می شود با رعایت اصول بهداشتی از سوی مسئولان مغازه های فست فودفروشی و توجه مردم به رعایت بهداشت در این مراکز از شیوع انواع بیماری ها در جامعه جلوگیری شود. 
 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.