راه ماندگاری
 توصیه های پزشکی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان

توصیه های پزشکی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان

1396/11/29 - - سرطان
کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: مهمترین راه پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر از جمله سرطان ها رعایت اصول شیوه زندگی سالم و نکات بهداشتی است.
مرضیه مرادی افزود: سبک زندگی سالم برای پیشگیری از ابتلا به سرطان شامل تغذیه سالم، ورزش و تحرک بدنی مناسب، عدم استعمال دخانیات و قلیان و پرهیز از نوشیدن مشروبات الکلی است.
وی اضافه کرد: تغذیه سالم شامل مصرف کربوهیدرات کمتر و فیبر بیشتر، قند و نمک کمتر، گنجاندن پنج وعده میوه و انواع سبزی در رژیم غذایی روزانه ، مصرف کم غذاهای چرب، شور و انواع ترشی است.
کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان همدان توصیه کرد: شهروندان از مصرف غذاهای سرخ کردنی دوری کرده و غذاهای آب پز و بخار پز را جایگزین آن کنند.
مرادی اضافه کرد: شهروندان همچنین حتی المقدور از خوردن فست فودها و غذاهای کنسروی که حاوی جیوه و مواد نگهدارنده است پرهیز کنند.
وی ادامه داد: تحرک بدنی و ورزش از دیگر مولفه های ضروری برای پیشگیری از ابتلا به سرطان است که انتظار می رود شهروندان در هفته، پنج روز و در هر نوبت حداقل نیم ساعت ورزش کنند.
کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان همدان یادآوری کرد: طبق آخرین آمار سالانه 92 هزارتن در کشور به سرطان مبتلا می شوند.
به گزارش ایرنا مرادی خاطر نشان کرد: سال 93 حدود 2 هزار و 338 مورد جدید مبتلا به سرطان در استان همدان شناسایی شدند که حدود 59 درصد از آنها را مردان و 41 درصد را زنان تشکیل داده اند.
کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: سرطان های پوست، معده، روده بزرگ و پستان شایع ترین سرطان ها در استان همدان است.
مرادی افزود: سرطان های معده، پوست پروستات ریه و مثانه در بین آقایان و سرطان های پستان روده بزرگ، پوست و معده در بین بانوان بالاترین موارد سرطان در استان همدان است.
وی تاکید کرد: می طلبد همه مردم در خصوص علایم هشدار دهنده سرطان آگاه باشند ودر صورت داشتن علایم خطر به پزشک مراجعه کنند.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.