راه ماندگاری
 استعمال سیگار، علت 30 درصد ابتلا به انواع سرطان‌ها

استعمال سیگار، علت 30 درصد ابتلا به انواع سرطان‌ها

1396/12/16 - - سرطان
مدیرعامل انجمن خریه مهرانه زنجان گفت: استعمال سیگار عامل 30 درصد ابتلا به انواع سرطان‌هاست.

«اصغر وثوق» اظهار کرد: مهرانه پس از خدمت‌رسانی 9 ساله به مبتلایان به سرطان، به این نتیجه رسید تا در کنار ارائه خدمات درمانی به مبتلایان، برای ارتقای سطح سلامت مردم استان زنجان برنامه‌های حوزه پیشگیری به ویژه ورزش را با جدیت پیگیری کند.

وی افزود: در ایران سالانه 10 هزار میلیارد تومان صرف خرید دارو و هزینه‌های درمانی سرطان می‌شود و سالانه 90 هزار نفر به بیماری سرطان مبتلا می‌شوند که 30 تا 40 هزار نفر آنان از دنیا می‌روند.

مدیرعامل مهرانه با اشاره به این‌که استعمال سیگار علت 30 درصد ابتلا به انواع سرطان‌ها، اظهار کرد: در این میان 30 تا 40 درصد سرطان‌ها در مقابل ورزش شکست می‌خورند.

وی با اشاره به این‌که هزار خیری که در کنار مهرانه زنجان هستند، گفت: میزان کمک مالی مردم این دیار در ماه برای تأمین هزینه‌های دارو و درمان مبتلایان به سرطان مهرانه 700 میلیون تا یک میلیارد تومان است.

وثوق با بیان این‌که خدمات صد درصدی رایگان رادیوتراپی مهرانه شامل حال همه بیماران دارا و ندار می‌شود، به برنامه‌های سلامت‌محور این مجموعه در چهار حوزه پیشگیری اعم از ورزش، پیشگیری از استعمال دخانیات، مصرف غذای سالم، ورزش و برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های پیشگیری اشاره کرد.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.