راه ماندگاری
خواص توت ها در مقابله با پیری و سرطان

خواص توت ها در مقابله با پیری و سرطان

1397/1/26 - - سرطان
بر اساس یک مطالعه جدید، ترکیبات موجود در طیف وسیعی از توت ها به ویژه در رنگدانه های طبیعیِ آنها (آنتوسیانین ها) به زودی می تواند در درمان سرطان و کاهش سرعت روند پیری مورد استفاده قرار گیرد.
خواص آنتی اکسیدانیِ آنتوسیانین های موجود در توت ها به ویژه در بلوبری، کرنبری، تمشک و انگور فرنگی سیاه سال هاست که برای دانشمندان محقق شده است.

  آنتوسیانین ها نوعی از فلاونوئیدها (ترکیباتی شیمیایی هستند که به طور طبیعی در گیاهان بوجود می آیند و معمولا اشاره به ترکیباتی دارند که بیشتر اثرات پزشکی دارند تا تغذیه ای) هستند که تا به امروز بیشتر آزمایشات به منظور بررسی ویژگی های آنتی اکسیدانی آنها در آزمایشگاه صورت گرفته نه روی حیوانات و به همین دلیل در مورد اینکه آیا آنتوسیانین ها به راحتی در بدن انسان جذب می شوند، بحث هایی وجود دارد.

اما به رغم تمام این بحث ها، شواهد رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است آنتوسیانین ها به مقابله با برخی بیماری ها مانند بیماری های قلبی- عروقی و دیابت نوع ۲ کمک کنند.

بررسی های دیگر در مورد امکان تاثیر آنتوسیانین ها در مبارزه با سرطان ها نشان داده اگرچه برخی مطالعات آزمایشگاهی و جانوری این امید را می دهد اما مطالعات مشاهده شده در انسان تاکنون چندان دلگرم کننده بوده است. اما به طور خلاصه هنوز در مورد خواص آنتوسیانین ها و نحوه تاثیرگذاریِ آنها بر سلامت انسان ها مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

اخیرا مطالعه ای جدید در مورد چگونگی فعل و انفعالات آنتوسیانین ها و تاثیر آنها بر گذرگاه های مولکولی صورت گرفته است. این مطالعه که توسط گروهی از متخصصان فنلاند شرقی و ایالات متحده انجام شده به طور ویژه بر اثرات آنتوسیانین ها روی آنزیم مرتبط با سرطان و پیری موسوم به سیرتوئین ۶ (SIRT6) تمرکز دارد.

SIRT6 بیان ژن های دخیل در تعدادی از گذرگاه های سینگال دهنده سلولی را تنظیم می کند. با افزایش سن، عملکرد این آنزیم نیز مانند بسیاری دیگری از فعل و انفعالات داخل بدن کاهش یافته که در نتیجه می تواند به بروز بیماری های متنوعی منجر شود.

متخصصان در این مطالعه دریافتند که نوعی آنتوسیانین به نام سیانیدین می تواند خواص قابل توجهی در این زمینه داشته باشد.

در این مطالعه مشخص شد که سیانیدین موجود در بیل بری، تمشک و کرنبری وحشی می تواند تولید SIRT6 را در سلول ها تا ۵۵ برابر افزایش دهد. همچنین بیان این آنزیم را در سلول های سرطانی در سرطان روده بزرگ افزایش می دهد.

نکته جالب توجه کاهش بیان ژن های سرطانی مانند Twist1 و GLUT1 و افزایش بیان ژن FOXO3 نوعی سرکوبگر تومور توسط سیانیدین است. به عبارت دیگر این ترکیب فعالیت ژن های سرطانی را کاهش و ژن های متوقف کننده سرطانی را افزایش می دهد.

به رغم تردیدهایی که در مورد جذب آنتوسیانین ها توسط دستگاه گوارشی و وارد شدن آن به سلول های بدن ما وجود دارد، خوردن روزانه انواع توت ها احتمالا موجب بهبود سلامت و افزایش طول عمر می شود.
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.