راه ماندگاری
املش بیشترین و تالش کمترین درصد سالمندی گیلان را دارا هستند

املش بیشترین و تالش کمترین درصد سالمندی گیلان را دارا هستند

1397/2/20 - - سالمندان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شهرستان‌های استان، املش با 16.6 بیشترین و تالش با 9.3 کمترین درصد سالمندی گیلان را دارا می‌باشند.

‌دکتر محمد عباسی در دومین کمیته راهبردی سالمندی، اظهار کرد: بر اساس تقسیم‌بندی سازمان بهداشت جهانی افراد 60 سال و بالاتر سالمند تلقی می‌شوند.

وی تصریح کرد: در سرشماری نفوس و مسکن سال 95؛ استان گیلان با 13.2 درصد در مقایسه با کل کشور ( 9.2 درصد ) بالاترین درصد سالمندی کشور را به خود اختصاص داده است و در مقایسه شهرستان‌های استان، املش با 16.6 بیشترین و تالش با 9.3 کمترین درصد سالمندی را دارا می‌باشند .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: در همین راستا با استناد به اسناد بالا دستی و بند 7 سیاست‌های جمعیت، فرهنگ سازی برای احترام و تکریم سالمندان و ایجاد شرایط لازم برای تامین سلامت و نگهداری آنان در خانواده و پیش بینی ساز و کار لازم برای بهره‌مندی از توانمندی سالمندان در عرصه مناسب ضروری است.

وی ضمن تشریح اهداف، راهبردها و سیاست‌های اجرایی سند ملی سالمندان تصریح کردند: کلیه معاونت‌ها و حوزه‌های مرتبط دانشگاه باید در راستای اجرایی شدن سند ملی سالمندان، برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

عباسی، ارتقاء سطح فرهنگی جامعه در مورد پدیده سالمندی، توانمندسازی سالمندان، حفظ و ارتقاء سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان، حمایت‌های اجتماعی، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در امور سالمندی و امنیت مالی و نظام حمایت از سالمندان را از جمله اهداف سند راهبردی سالمندی عنوان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تحقق اهداف سند نیاز به همکاری، تعامل بین بخشی و مشارکت کلیه سازمان‌های مرتبط و حضور اجتماعی سالمندان دارد.

 
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.