راه ماندگاری
كانون فرهنگی حمايتی كوشا

كانون فرهنگی حمايتی كوشا

كانون فرهنگی حمايتی كوشا

اعتیاد-ایدز-

کانون فرهنگی حمایتی کودکان کار (خانه کودکان کوشا) سازمانی است مستقل، غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی که در جهت حذف کار کودک، رشد، بقا و تامین منافع عالی وی از سال 1380 تاسیس شده است. محله امامزاده یحیی واقع در بهارستان که به دلیل نزدیکی به بازار و مراکز تولیدی از محله های بسیار آسیب پذیر تهران در زمینه کودک کار به شمار می رود، محور اصلی فعالیت های خانه کودک کوشا می باشد.
خانه کودکان کوشا با هدف مدد رسانی به کودکان کار که بر اساس تعاریف متداول جهانی مربوط به فعالیتهای اقتصادی افراد زیر 18 سال می شود در سال 1380 تاسیس شد. در اساسنامه این موسسه غیر دولتی،غیر سیاسی و غیر انتفاعی بودن بعنوان سه نکته مهم آورده شده است. در جانمایی دفتر موسسه نیز نزدیکی به بازار تهران و خیابان بهارستان بعنوان یکی از محله های تردد و استقرار کودکان کار درنظر گرفته شده است.
این موسسه در جهت حذف پدیده کودکان کار فعالیت های متعدد و متنوعی در زمینه های مختلف به انجام میرساند تا همه جوانب و مناسبات این مسئله و اسیب اجتماعی را پوشش دهد. از فعالیت های حقوقی و پژوهشی گرفته تا ارائه خدمات آموزشی ، پزشکی، گردشگری، مشاوره روانشناسی،آموزش مادران و همچنین فراهم کردن فرصت بازی کودکانه برای این قشر اسیب پذیر که مورد اخر یکی از خلاقیت های منحصر به فرد خانه کودکان کوشا محسوب می شود و باتوجه به اهمیت شگرف بازی و نقش آن بر رشد و توسعه شخصیت کودکان بسیار قابل تحسین است.
برگزاری همایش ها و نشست های مختلف و همچنین برگزاری نمایشگاه های هنری متنوع از جمله فعالیت های جمعی این مجموعه بوده است از جمله برگزاری نمایشگاه نقاشی در حمایت از کودکان کار ، تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران در حمایت از کودکان بی گناه غزه ، برگزاری نشست تخصصی تعبیم و تربیت نوجوانان در خانواده و...
 پروژه سوادآموزی کودکان و مادران افغان ، برگزاری بازارچه خیریه ، انجام کار پژوهشی در باب انواع کار کودک و... نیز از دیگر فعالیت های خانه کودکان کوشا می باشد.
آدرس 2: میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، کوچه قوام الحضور، پلاک32 /
تلفن: 33139586
شماره حساب کانون کودکان کوشا:
204-810-936971-1  بانک پاسارگاد شعبه ی شیراز شمالی، به نام خانه ی کودکان کوشا
شماره شبا: IR810570020481000936971001

اطلاعات تماس كانون فرهنگی حمايتی كوشا

  • نام موسس:خانم صیادی
  • آدرس:تهران - میدان بهارستان-خیابان مصطفی خمینی-بعد از چهار راه سرچشمه - کوچه نصر اللهی - کوچه فخر الملک- سرای دبیر الملک - پلاک 11
  • تلفن:02133121005
  • نمابر:02133510668
  • وب سایت: كانون فرهنگی حمايتی كوشا
  • پست الکترونیک:
  • نوع جلب همکاری:مشارکتی درآمدزایی
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.