راه ماندگاری
انجمن حمايت از حقوق كودكان

انجمن حمايت از حقوق كودكان

انجمن حمايت از حقوق كودكان

کودکان کار-

درباره انجمن حمایت از حقوق کودکان
معرفی انجمن:
انجمن حمایت از حقوق کودکان، با مجوز شماره ۱۱۳۳۸ اداره كل شرکت‌ها، در راستای حمایت از حقوق کودکان به عنوان سازمانی مردم نهاد، مستقل، غیر سیاسی و غیرانتفاعی در سال ۱۳۷۳ آغاز به کار کرد.
هدف اصلی انجمن، تبلیغ و ترویج پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک است. این انجمن در تلاش است تا با تکیه بر فعالیت‌های گروهی و داوطلبانه اعضای خود، در بهبود وضعیت زندگی کودکان، مشارکتی فعال داشته باشد. این انجمن با رعایت کامل قوانین جمهوری اسلامی ایران، در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند؛ زمینه‌هایی مرتبط با تحصیل، اطلاع‌رسانی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مشاوره‌ای برای خانواده‌ها و نیز یاری‌رسانی عملی به کودکانی که بر اثر بلایای طبیعی و اجتماعی و شرایط دشوار زندگی، آسیب دیده‌اند. مواردی مانند حمایت از کودکان کار، کودکان بی‌سرپناه، کودکان قربانی سیل و یا جنگ و کودکانی که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند، از جمله فعالیت‌‌‌های انجمن در راستای تحقق پیمان نامه جهانی حقوق کودک در ایران است.
فعالیت‌های انجمن:
انجمن از بدو تاسیس تا کنون بر سه حوزه اصلی متمرکز بوده است: فعالیت‌های تقنینی، فرهنگی- اجتماعی و اجرایی؛
۱ فعالیت‌های تقنینی:
بررسی قوانین مدنی مرتبط با کودکان و حقوق آنان، تلاش‌ برای بازنگری و اصلاح قوانین موجود به سود کودکان و ارائه طرح‌هایی برای تصویب قوانین جدید به منظور حمایت از حقوق کودکان، فعالیت های تقنینی انجمن را تشکیل می دهند. برخی از دستاوردهای انجمن در این حوزه عبارتند از:
طرح قانون کودکان و نوجوانان (در مورد کودک آزاری) مصوب ۱۳۸۱
طرح اصلاح قانون حضانت
کوشش در جهت حذف اعدام زیر ۱۸ سال
۲ فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی:
شامل اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و آموزش حقوق کودکان به خانواده‌ها، نهادها و سازمان‌های اجتماعی که با کودکان در ارتباط هستند. همچنین تلاش برای کاهش و پیشگیری از بدرفتاری، آزار و هرنوع سوء استفاده، بی توجهی، بهره کشی، تبعیض و رفتاری که به سلامت جسمی و روانی کودکان آسیب می رساند. واحد آموزش و کمیته روابط عمومی انجمن در این راستا فعالیت می‌کنند.
۳ فعالیت‌های اجرایی:
تلاش برای به اجرا در آوردن قوانین حامی کودکان و فعالیت برای از میان برداشتن موانعی که اجرای صحیح این قوانین را مختل کرده است؛ برای نمونه می‌توان به قوانینی همچون ممنوعیت کار کودک، آموزش عمومی و رایگان اشاره کرد. واحدهای حقوقی، مددکاری، صدای یارا، خانه‌های کودک شوش و ناصرخسرو و همچنین پروژه‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی در این راستا فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهند.
ساختار انجمن:
طبق اساسنامه، مجمع عمومی، هیئت مدیره و بازرسان، ارکان اصلی انجمن هستند. انجمن توسط هفت نفر اعضای هیئت مدیره و یک بازرس منتخب اعضا اداره می‌شود. هیئت مدیره هر دو سال یکبار توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند.
تماس با انجمن

نشانی دفتر مرکزی انجمن:
تهران، سیدخندان، سهروردی شمالی، کوچه قرقاول، پلاک ۳۷
نشانی ایمیل انجمن:
شماره تلفن‌های واحدهای انجمن:
تلفن دفتر انجمن: ۸۸۵۳۱۱۱۴، ۸۸۷۵۹۲۷۹
شماره فکس دفتر انجمن: ۸۸۷۳۵۵۹۱
صدای یارا: ۴۲۱۵۲
واحد مددکاری انجمن: ۸۸۵۲۱۵۱۵
نشانی خانه کودک شوش:
تهران، خیابان شوش، میدان شهید هرندی (دروازه غار)، خیابان شهید هرندی، ضلع غربی ورزشگاه هرندی، کوچه زالی قهی، پلاک ۲، خانه کودک شوش
تلفن: ۵۵۸۹۴۴۵۵- ۵۵۸۱۴۶۸۸
نشانی خانه کودک ناصرخسرو:
تهران، خیابان ناصر خسرو،کوچه خدا بنده لو، کوچه دانشپور، خانه کودک ناصرخسرو
تلفن: ۳۳۱۱۰۳۱۶- ۳۳۹۲۴۵۸۵
Naserkhosro.childhouse@gmail.com
نشانی واحد خراسان جنوبی:
خراسان جنوبی، قائنات، اسفدن، بلوار ولایت، فرهنگسرای اسفدن
کدپستی: ۴۳۱۳۸-۹۷۶۹۱
تلفکس: ۵۶۵۳۲۴۲-۰۵۶۲

اطلاعات تماس انجمن حمايت از حقوق كودكان

 • نام موسس:نامشخص
 • آدرس:تهران، سیدخندان، سهروردی شمالی، کوچه قرقاول، پلاک ۳۷
 • تلفن:۸۸۵۳۱۱۱۴، ۸۸۷۵۹۲۷۹
 • نمابر:۸۸۷۳۵۵۹۱
 • وب سایت: انجمن حمايت از حقوق كودكان
 • پست الکترونیک:
 • نوع جلب همکاری: فعالیت داوطلبانه :
  شما می‌توانید به عنوان عضو داوطلب انجمن در واحدهای گوناگون مشغول به کار شوید و با فعالیت مفید خود از انجمن و کودکان حمایت کنید. توضیحاتی درباره چگونگی اعلام داوطلبی به زودی در همین صفحه منتشر خواهد شد.
  حمایت مجازی :
  می‌توانید سایت انجمن را به دوستان خود معرفی کنید. همچنین می‌توانید مطالب یا عکس‌هایی را که به نظرتان جالب می‌رسند در سایت‌های شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.
  انجمن در سایت‌های شبکه اجتماعی نیز فعال است، می‌توانید مطالب انجمن را مستقیما از طریق این شبکه‌ها دنبال کنید و در صورت تمایل با دوستانتان به اشتراک بگذارید.
  حمایت مالی :
  شماره حساب انجمن حمایت از حقوق کودکان:
  ۰۱۰۶۲۶۸۶۸۸۰۰۶
  سیبا بانک ملی ، شعبه اسکان
  شماره شبا (قابل واریز از کلیه بانک‌ها):
  IR ۸۹۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۰۶۲۶۸۶۸۸۰۰۶
  شماره کارت: 6037991899512218
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.