راه ماندگاری
خانه خورشيد

خانه خورشيد

خانه خورشيد

کارتن خوابی-اعتیاد-ایدز-

درباره خانه خورشید:
خانه خورشید فعالیت خود را از بهمن ماه ۱۳۸۵ در محله دروازه غار تهران آغاز کرد تا به عنوان اولین مرکز گذری کاهش آسیب اعتیاد زنان ، در محله ای پر آسیب ، مکانی برای ارائه خدمات درمانی حمایتی و بهداشتی به زنان باشد هدف اصلی و مهم خانه خورشید کاهش آسیب های فردی و اجتماعی سوء مصرف کنندگان مواد مخدر و محرک و بیماری های ناشی از آن برای زنان مصرف کننده است.
این جا مرکزی است که در آن برای بهبودی زنان مراجع تلاش شده ، با آنان همدلی و همفکری می شود ، تا امید به آنان بازگردد و راه زندگی را در میان نا ملایماتی که گاه در به وجود آمدن آن ها نقشی نداشته اند ، بیابند ، بتوانند رشد کنند و در آینده با امید به پروردگار در کاهش آسیب ها و افزایش آگاهی در محله و جامعه نقشی داشته باشند. بدون تردید رسیدن به این اهداف جز با همدلی و همیاری شما و ما مقدور نخواهد بود .
برنامه کاهش آسیب برای زنان مراجع و تلاش برای بازگشت آنان به جامعه و خانواده ، فعالیت های خانه خورشید را به مرور وارد حوزه های حرفه آموزی و اشتغال زایی نیز کرده است.
از سوی دیگر ما باور داریم که فعالیت های انسان دوستانه ، برای ارائه دهندگان هم پیام آور رشد و بالندگی است پس بهتر است هیچ کس را استثنا نکنیم و با ارتباط و فراخواندن همگان به همکاری ، امکان بهرمندی از حس خوب و زیبای یاری و همدلی را برای یکدیگر میسر کنیم.
شما میتوانید با مطالعه برنامه ها و نیاز های خانه خورشید علاوه بر آشنایی با تلاش های همکاران این مرکز ، بر اساس توانایی های خود با آنان همکاری کنید تا خدمات بهتری در اختیار مراجعان قرار داده شود.
اهداف تاسیس مرکز
خانه خورشید از سال 1385 در ناحیه 4 منطقه 12 شهرداری تهران ( دروازه غار – شوش ) تا کنون بیش از 900 نفر از زنان گروه هدف را پذیرش نموده و در حال حاضر روزانه پذیرای 100 زن و حدود 25 نفر از فرزندان آن ها است .
مراجعان ما ، دشواری های فراوان و تجربیات ناخوشایندی را تحمل کرده و می کنند . اینان گاه به دلیل اتباهات کوچک و بزرگ و گاه به دلیل موقعیت محیطی که در آن زاده شده اند و در شرایطی قرار گرفته اند که نتایج آن تنها گریباننگیر خودشان نیست . آن ها به تنهایی قادر به رفع مشکلات و خارج شدن از این شرایط نیستند و به کمک فکری ، درمان و همدلی ما نیاز دارند .
ما باور داریم کاهش آسیب درمان ، مراقبت از خود ، افزایش آگاهی و کرامت انسانی ، تلاشی است نا زنان مراجع در شرایطی قرار گیرند که رفتار های اجتماعی خود را بهبود بخشیده و مدیریت نمایند .
در این روند سعی می شود زنان بیاموزند تا کمتر در شرایط آسیب زا قرار گیرند و از انجام رفتارهای پر خطر بپرهیزند .
و در این راستا ، خانه خورشید فعالیت های خود را با اهداف زیر پیگیری می کند .
1-ارتقاء کیفیت زندگی زنان مصرف کننده مواد مخدر ، دارای رفتار های پرخطر و فاقد سرپناه
2-کمک به بهبودی و ایجاد زمینه بازگشت به خانواده و جامعه ، برای مصرف کنندگان بی خانمان و دارای رفتارهای پر خطر
3-افزایش آگاهی زنان معتاد و کاهش پیامد های ناشی از مصرف مواد در معتادان دارای رفتارهای پر خطر و تلاش برای پیشگیری از گسترش بیماری ها عفونی مانند HIV / ایدز و هپاتیت
4-افزایش دسترسی به زنان معتاد دارای رفتار های پر خطر
5-کاهش بروز و گسترش رفتار های مجرمانه توسط مددجویان مرکز
6-افزایش آگاهی و دسترسی به لوازم کاهش آسیب در بین جامعه تحت پوشش مرکز خورشد و گروه های دور از دسترس پراکنده در پارک ها و محله
7-کاهش آسیب های همراه با مصرف مواد مخدر در بین زنان داراری شرکای جنسی متعدد
8-افزایش سطح سلامت جسمی و روحی مددجویان
9-افزایش سطح بهداشت فردی و تغذیه مددجویان
10-افزایش حمایت های اجتماعی ، جهت بهبود سطح زندگی مددجویان و کودکان آن ها
11-انتقال تجربیات به برنامه ریزان و دست اندرکاران پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی زنان
12-ایجاد مهارت های اجتماعی و زندگی ، مهارت های شغلی و حرفه ای برای زنان

اطلاعات تماس خانه خورشيد

  • نام موسس:نامشخص
  • آدرس:تهران، خیابان شوش، بعد از ایستگاه مترو شوش، خیابان علیزاده جنب پارک حقانی پلاک ٣
  • تلفن:0938٥٧١٩٨٢٦-02155819991
  • نمابر:021٥٥٨١٩٩٩١
  • وب سایت: خانه خورشيد
  • پست الکترونیک:info@khanekhorshid.ir
  • نوع جلب همکاری:
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.