راه ماندگاری
موسسه نيكوكاري رعد الغدير

موسسه نيكوكاري رعد الغدير

موسسه نيكوكاري رعد الغدير

معلولین-

آشنایی با موسسه:
موسسه نيكوكاری رعد الغدیر از جمله تشكلهای غير دولتی است كه به منظور ارتقای توانايی های افراد توان ياب (معلولين جسمی ـ حرکتی) در سال 1380 به همت چند تَن از افراد نيكوكار و خيّر در منطقه جنوبغرب تهران و در منزلی استیجاری واقع در محله خلیج فارس، شهرک سینا، کوچه منتظرالمهدی تاسيس گرديد.
اين مجتمع، آموزش را به عنوان ابزاری موثر و مفيد سرلوحه فعاليتهای خويش قرار داده و معتقد است برای ارتقای تواناييهای اين عزيزان هيچ ابزار و وسيله ای موثر تر از آموزش نمی باشد.
از آنجائیکه امکانات مکان مورد استفاده به هیچ وجه در شان و منزلت کارآموزان مجتمع نبود؛ لذا هیئت مدیره در تلاشی پیگیر و مستمر در ارتباط با شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری منطقه 18، سرانجام زمینی به مساحت 300 متر مربع را در پارک شهداء یافت آباد در اختیار گرفت.
نقشه های معماری و محاسباتی توسط خیّرین تهیه و اقدامات اجرائی ساخت 700متر بناء آموزشی در تاریخ 3/10/83 شروع گردید و حال با الطاف خداوند و کمـــکهای خیرین خداجوی این مجتمع از ابتدای شهریور ماه1384 همزمــــان با شب میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) به مرحله بهره برداری رسیده است.
متوليان موسسه در راستاي توسعه فضاي فيزيکي خود در مرحله دوم ،در سال 1393 اقدام به ساخت طبقه سوم و توسعه فضاي آموزشي ،توانبخشي مرکز تا سقف 1000 متر مربع را نمود .
خادمين موسسه نیکوکاری رعد الغدیر از ابتدای شکل گیری مجموعه بر آن شدند که خدمات آموزشی و توانبخشی حرفه ای را بصورت "صددرصدرایگان" ارائه کنند تا معلولین جامعه از خدمات موسسه بهره مند شده و در جهت نیل به خود اشتغالی و خودکفایی اقتصادی و حفظ و تقویت عزت نفس و کرامت انسانی خویش گام بردارند.
با توجه به اینکه در رعد الغدیر "توانمند سازی فرد معلول" نخستین گام محسوب می گردد، لذا موسسه بعنوان یک نهاد آموزشی و نیکوکاری خدمات خود را در سه زمینه "آموزش فنی و حرفه ای منجر به اشتغال"،"توانبخشی"و"خدمات حمایتی" ارائه می نماید.
موسسه نیکوکاری رعد الغدیر پس از انجام مراحل قانونی و دریافت مجوزات لازم از مراجع زیربط سر انجام در مهر ماه 1386 به شماره 21700 به ثبت رسید و فعالیتهای خود را مستقلاً ادامه می دهد.
درحال حاضر تعداد 120 نفر توان یاب دختر و پسر در طول هفته در دو شیفت صبح و بعدازظهر از خدمات آموزش فنی و حرفه ای- توانبخشی و حمایتی صددرصد رایگان مجتمع بهره مند می باشند.
مؤسسه نيكوكاري رعدالغدیر با هدف ارتقاء سطح توانايي‌هاي افراد توان‌ياب (معلولين جسمي- حركتي) از طريق فرايند«آموزش فني و حرفه‌اي» ، «توانبخشي» و «اشتغال» از آبانماه سال 1380 رسماً آغاز بكار نمود و پس از طی تشریفات لازم اين مؤسسه تحت شماره 21700 در تاريخ 28/7/1386 بعنوان یک "N.G.O" رسماً به ثبت رسيده است.نظر به اینکه هدف بانیان ، خدمتگزاران و حامیان این مؤسسه و توان‌یابان عزیز، ضمن مقابله با تفکر ناتوانی؛ تن‌پروری و صدقه‌گیری؛ ترویج و تحقق اندیشه توانائی و تلاش موثر به‌منظور تأمین معاش عزتمند می‌باشد، لذا این مؤسسه تصمیم به حمایت از بحث اشتغال و خود اشتغالی عزیزان معلول را نمود و حال با یاری خداوند متعال و مساعدت انسانهای نوعدوست و نیک‌اندیش، این عزیزان در مدتی کوتاه به افرادی حرفه‌ای و توانمند برای زندگی و معیشت آبرومندانه از طريق اشتغال در كارگاه هاي حمايتي "خياطي"،"مرکز پيام" ، و همچنين كارگاه هاي حمايتي خود اشتغالي در زمينه" قابسازي – گرافيك رايانه وصنایع دستي و هنري" مبدل می‌گردند. در همين راستا پس از طي 14 سال خدمت صادقانه و ارائه خدمات به بيش از 1400 معلول جسمي حرکتي شهر تهران اين موسسه موفق به ايجاد اشتغال پايدار براي 480 نفر از توان يابان تاکنون شده است.

اطلاعات تماس موسسه نيكوكاري رعد الغدير

 • نام موسس:نامشخص
 • آدرس:تهران، يافت آباد، ميدان الغدير،خيابان شهيد جواد زنديه ،ضلع شمالي پارک شهداي يافت آباد ،پلاک 1
 • تلفن:021-66305352-4
 • نمابر:021-66305355
 • وب سایت: موسسه نيكوكاري رعد الغدير
 • پست الکترونیک:Pr@raad-alghadir.org
 • نوع جلب همکاری: دريافت ايده هاي نو در زمينه آموزش و اشتغال معلولان جسمي حرکتي 
  مشارکت و حمايت مالي و معنوي از کارآفرينان و افراد صاحب سرمايه با رويکرد حمايت از اشتغال و کار آفريني معلولان
  دريافت حمايت نقدي و يا غير نقدي در زمينه توانمند سازي و توسعه اشتغال معلولان

  شماره حساب های موسسه نیکوکاری رعد الغدیر
  نیکوکاران محترم می توانند کمک های نقدی خود را به حساب های زیر بنام موسسه نیکوکاری رعد الغدیر واریز فرمایند:
  شماره حساب 351024429 بانک تجارت به نام موسسه نیکوکاری رعد الغدیر
  شماره حساب 351024569 بانک تجارت به نام موسسه نیکوکاری رعد الغدیر
  شماره حساب 89/47762381بانک ملت به نام موسسه نيکوکاري رعد الغدير
  شماره کارت 6221061080000930 بانک پارسیان به نام موسسه نیکوکاری رعد الغدیر
شما هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید

کاربر گرامی؛ برای فعالیت در سایت، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

ورود به حساب کاربری / عضویت
عنوان دیالوگ در اینجا قرار می گیرد

متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد. متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.متن دیالوگ در اینجا قرار میگیرد.